Týždeň bez sladkostí

Kto by nemal rád sladkosti. Asi každý. Či sme dospelí, alebo deťmi. My dospelí si našu chuť na sladké vieme ovládať, ale vyzvať deti, že do školy sa počas týždňa nebudú nosiť sladkosti? Práve teraz, keď majú doma plné vrecúška od Mikuláša? A veru, myšlienka sa stala skutočnosťou. Od 13. decembra sa žiaci prvého stupňa zo Základnej školy Andreja Kmeťa v Leviciach venovali tejto tematike. Odolávali chuti na sladké a starali sa o svoje zúbky po konzumácii jedla. Zubná hliadka kontrolovala desiaty detí a musíme pochváliť rodičov, ktorí nahradili sladkosti chutným jabĺčkom, hroznom, pokrájanou mrkvou či uhorkami s paradajkou. Aj takáto náhrada cukru dopomohla deťom, že to bravúrne zvládli. Našu celotýždňovú aktivitu podporila aj firma GSK v Leviciach, ktorá nám pre deti sponzorsky zabezpečila zubné pasty k umývaniu. Touto cestou im srdečne ďakujeme.