Základná škola Andreja Kmeťa a Nežná revolúcia…

Neexistuje sloboda bez vzájomného porozumenia

(A. Camus)

Tridsať rokov je v živote človeka veľmi dlhá doba. V dejinách Slovenska znamená tridsať rokov úplnú premenu našej krajiny v politickej, kultúrnej, spoločenskej a ekonomickej oblasti. Je preto nevyhnutné, aby si žiaci deň Nežnej revolúcie, 17. 11. 1989, pripomínali ako deň začiatku veľkých zmien. Preto sme sa my, žiaci a pedagógovia Základnej školy Andreja Kmeťa v Leviciach, 18. 11. vrátili do 80. rokov minulého storočia. Žiaci našej školy sa obliekli do šiat typických pre koniec 20. storočia. 7.C trieda odprezentovala vedomosti o Nežnej revolúcii so zvukom štrngajúcich kľúčov a záver programu tvorila spoločná Spartakiáda na hudbu M. Davida – Poupata. Cieľom našej aktivity bolo žiakov oboznámiť so zmenami, ktoré sa udiali za posledné roky.