Aj Ty v IT

Dňa 6.11.2019 navštívilo našu školu občianske združenie Aj Ty v IT, ktoré pomáha zvedavým dievčatám odhaliť krásy a možnosti nových technológií.  Venuje sa práci s dievčatami od 8 rokov, cez stredné školy až po špeciálne vzdelávacie programy určené pre dospelé ženy, ktorých cieľom je pomôcť im rozbehnúť kariéru v IT sfére. Dievčatá z tretieho a štvrtého ročníka si mali tak možnosť vyskúšať si bezplatný praktický workshop programovania s malým šikovným robotom – OZOBOTom a dievčatá z ôsmeho ročníka sa naučili základy programovania v programovacom jazyku Scratch. Cieľom workshopu bolo podporiť a motivovať dievčatá k programovaniu vytváraním zábavných animácií, príbehov a kreatívnych počítačových hier. Workshop pripravili Ing. Macková, PaedDr. Matejovová, Mgr. Bachoríková, Mgr. Szalma.