Malá vedecká konferencia

Je piatok 23.6. presne 16:34 a my celí spotení, rozhorúčení, ale na druhej strane spokojní, unavení zážitkami a s plnými bruškami sedíme vo vlaku smer Zvolen. Na Malej vedeckej konferencii v Košiciach dnes doobeda reprezentovali našu školu dvaja žiaci z prvého a dvaja žiaci z druhého stupňa, ktorí boli najúspešnejší na celoškolskom kole.

Nina z 1.C triedy sebavedomo, so šarmom jej vlastným predstavila prítomným svoj 3D model pyramídy, ktorý s nami v obrovskej taške cestoval vlakom, autobusom aj električkou.

Sám seba prekonal Matúš z 3.C triedy, ktorý prezentáciou o svojom ja vzal všetkým prítomným doslova dych. Aj téma o zdanlivo bežných veciach sa dá spracovať pútavým a bádateľským spôsobom.

Viktora (7.C) po prezentácii publikum zasypalo otázkami, čo je len dôkazom toho, ako ich jeho práca o chove domácich sliepok zaujala. Musíme však uznať, že na každú jednu otázku odpovedal k ich pokojnosti. Jednou z najhorúcejších problematík tejto doby je hľadanie spôsobov ochrany životného prostredia.

Simona z 8.D triedy hľadala odpoveď na otázku, ktorý z vybraných pracích prostriedkov je najekologickejší, najekonomickejší a k prírode najšetrnejší. Erudovanosť Simoninej práce vynikla pri skvelo zvládnutej prezentácii.

Za možnosť zúčastniť sa MVK vďačíme OZ EDIN, ktorý náš pobyt v Košiciach finančne podporilo.