Kus môjho srdiečka

Tradičné podujatie, ktoré sa koná každý rok, sa uskutočnilo 19. júna 2023. Stretávajú sa milovníci písaného slova, aby svojim poslucháčom predstavili svoje literárne práce. Tie boli zaslané do súťaží vo vlastnej tvorbe, ktorých je počas školského roku neúrekom. Vypočuli sme si, prečo máme radi slovenčinu, Slovensko, dokonca aj víťazku celoslovenského kola Katarínu Horniakovú zo 4.A triedy.  Zaujímavý bol aj príbeh o slovenských poverách. Veď kto z nás sa neobáva čiernej mačky, neteší sa, keď nájde štvorlístok alebo má rešpekt pred piatkom trinásteho?

Započúvali sme sa aj do prírodných reminiscencií a básní, v ktorých autori vyjadrili svoju lásku a obdiv k prírode. Literárna súťaž Dúha, v ktorej bola vyhlásená zaujímavá téma – Môj sen – inšpirovala množstvo žiakov. Snívali o tom, ako sa stať slávnym futbalistom, svetovou lyžiarkou, ako sa  kochať z paraglajdingu či zobudiť sa ako obľúbená mačka.

Žiaci ôsmeho ročníka sa zamýšľali nad vážnejšími témami, uvažovali o pomoci druhým nielen materiálnym spôsobom, ale aj dobrým slovom, empatiou, ľudskosťou. Téma celoslovenskej súťaže Hodžov novinový článok – Ako môžeme nielen žiť, ale aj pomáhať žiť – inšpirovala k zaujímavým myšlienkam a možno aj skutkom.

Zábavnejšia časť dopoludnia patrila šiestakom, tí sa pokúšali zveršovať známe Ezopove bájky. Celkom sa im podarili. A nakoniec na záver – prázdninová básnička. Veď na voľné dni sa už všetci tešíme. Možno sa nám podarí načerpať nové sily a inšpiráciu k ďalším pekným prácam, ktoré si vypočujeme takto o rok.