Vianočné mestečko

Dňa 16. 12. 2023 sa žiaci 5. A, 5.B a 8.D sa vybrali do neďalekej Nitry na predvianočnú exkurziu.  Mestečko nás ráno privítalo hmlistým a sychravým počasím. Napriek tomuto faktu nás čakal bohatý program s čarovnou vianočnou atmosférou. Počas výkladu na Nitrianskom hrade sme spoznali históriu Adventu, adventného venca  a vianočných stromčekov. Pozreli si krásny betlehem, ktorý bol vytvorený na objednávku pre Nitriansky hrad a baziliku. Vianočné mestečko na námestí voňalo chutnými perníkmi, oblátkami a inými vianočnými dobrotami. Počas jeho návštevy žiakom hrali vianočné koledy a všade svietili svetlá na stromčekoch. Uponáhľaní ľudia v uliciach mesta  nás presvedčili o blížiacich sa Vianociach, ktoré nie sú len o darčekoch a nákupoch, ale aj o tradíciách a atmosfére.