Vianočné tvorivé dielne

Je tu zima. Najkrajšie ticho v roku, biely pokoj. Zima je nádej, že aj pod teplým plášťom možno cítiť slnko. Ticho je čas, kedy sa v človeku rodí čosi naozaj.

A tak sa zrodila myšlienka, že v chlade a náhlení sa za nákupmi žiaci, učitelia a ich rodičia pripravia triedy na malé dielničky, v ktorých spoločne vyrobia darčeky pre svojich blízkych. Stalo sa. Šťastné deti, rodičia plní nápadov, priniesli do tried kúsky látok, nožnice, lepidlá, ihly, nite, farbičky, dary prírody a výroba sa začala. Atmosféra v triedach bola úžasná, všetci si vychutnali blízkosť jeden druhého, úsmevy, spokojnosť, vznikali nádherné výrobky, ktoré vychádzali z ich rúk. Drobné darčeky sú výraz veľkej lásky k svojim rodičom, sú vyjadrením radosti, že sú šťastné a ďakujú im za to. Veľkým darom pre deti bola prítomnosť ich rodičov, kedy celé poobedie cítili ich vôňu, počuli ich smiech a hlavne, žiadne príkazy a zákazy.

Ďakujeme! Ďakujeme rodičom, deťom, učiteľom, že z jedného poobedia vznikol nádherný obsah – nielen vianočné darčeky, ale aj pár hodín, kedy si žiak, učiteľ a rodič užívali predvianočný pokoj a spoločne sa mohli tešiť na krásne darčeky pod stromčekom, a to šťastné a usmiate tváre ich detí.

Pretože šťastie sa rozmnožuje tak, keď sa oň s niekým podelíme.

Mgr. Laura Salokyová