Ponožková výzva na našej škole

21.marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Oficiálne vznikol od roku 2012, a to na základe rozhodnutia Organizácie Spojených národov. Prečo si v tento deň obúvame rozdielne ponožky?
Ponožky boli symbolicky vybrané preto, lebo pri troche fantázie pripomína ich tvar chromozómy. V tento deň si na každú nohu obúvame ponožky, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia – líšia sa farbou, vzorom či veľkosťou. Tým dávame najavo, že si uvedomujeme odlišnosť týchto ľudí, ale aj to, že ich podporujeme a ich inakosť chápeme. Aj naši žiaci si v pondelok obliekli dve rozdielne ponožky na znak podpory ľudskej jedinečnosti, čím prejavili solidaritu a podporili ľudí s Downovým syndrómom.

Spoločne sme sa tak zapojili do významnej myšlienky o tom, že práve ľudská individualita robí tento svet krásnym, pestrejším, zaujímavejším a inšpirujúcim.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto skvelej výzvy zapojili.