Svetový deň úsmevu :-)

ÚSMEV nestojí nič a prináša mnoho,

v starostiach je oporou,

je prejavom priateľstva.

V únave prináša odpočinok,

v znechutení a smútku je útechou

a pre každú bolesť prirodzeným liekom.

Nemožno ho ani kúpiť, ani požičať, ani ukradnúť,

pretože má hodnotu chvíle, v ktorej sa dáva.

Pondelok, 4. 10. 2021, sme sa po dlhom čase usmievali tak, aby to videlo aj naše okolie. Bez rúšok. Preto sa členovia Školskej žiackej rady spolu s pani psychologičkou Mgr. et Mgr. L. Píšovou prihovorili vo svojich triedach spolužiakom a pripomenuli, že každý úsmev je dôležitý J. Úsmev  je zdrojom dobrej nálady pre každého z nás.

Komu za tento deň vďačíme?  Bol raz jeden nenápadný umelec Harvey Ball z amerického Worcestra. Ten na objednávku jednej poisťovacej spoločnosti mal vyhotoviť jasný symbol, ktorý by si ľudia ľahko zapamätali.  Harvey si hlavu dlho nelámal, nakreslil jednoduchý obrázok – tvár so žltým podkladom v kružnicovej podobe, dve bodky ako oči a jednoduchý oblúčik – úsmev. Stalo sa tak v roku 1963. Neskôr prišiel aj s nápadom založiť Svetový deň úsmevu. Bol totiž presvedčený, že taký deň sa musí stať zdrojom dobrej nálady.

Prečo sa usmievať?

– úsmev zlepšuje náladu  J

– vyvoláva dobrý prvý dojem

smiech lieči – posilňuje imunitu, potláča stres, čistí pľúca, posilňuje srdce.

A keby si stretol niekoho,

kto nemá pre Teba úsmev aj keď naň čakáš,

buď veľkorysý a obdaruj ho svojím úsmevom Ty.

Pretože nikto tak úsmev nepotrebuje ako ten,

kto ho nemá pre iných J

V rámci projektu Školy, ktoré menia svet.

Mgr. et Mgr. L. Píšová, Mgr. M. Degúlová