Egypt – výtvarná súťaž

Ahojte, kamaráti! Boli ste v Egypte? Asi väčšina z vás nie. Ale možno mnohí po tom túžite. Aj my, žiaci 3.D a 3.E by sme sa do Egypta radi pozreli. Možno keď budeme „dospeláci“. V tomto školskom roku na obohatení sa o ňom učíme. Je to veľmi zaujímavá téma a vždy sa na obohatenie veľmi tešíme. A preto sme sa rozhodli, že sa zapojíme do výtvarnej súťaže, ktorú vyhlásilo Ministerstvo kultúry Egyptskej arabskej republiky. Do súťaže sa zapojili všetky dievčatá. Pod ich rukami ožili postavičky a predmety z dávneho Egypta. Krásna Nefertiti, nebezpečný Anubis, záhadná sfinga, egyptská mačka, krásny sarkofág, tajomná kanopa, nebezpečný skarabeus. Spoločne sme vytvorili našu knihu o Egypte. Uvedomujeme si, že šanca na úspech v tejto súťaži je taká maličká, ako zrnko piesku na Saharskej púšti. Ale aspoň budú v Egypte vedieť, že aj na Slovensku sa žiaci s nadšením učia o tomto magickom období histórie ľudstva.