Projekt ENTER

Žijeme v digitálnej dobe. To nám prináša potrebu nových digitálnych zručností. Aj preto by sa malo začať s efektívnou výučbou už na základných školách. Naša škola sa zapojila do zaujímavého projektu, ktorý odštartuje v tomto roku, keď sa žiaci vrátia do škôl.

Naučiť sa programovať a algoritmicky myslieť, to nie je len tak. V tomto smere môže výrazne pomôcť celkom malé hardvérové zariadenie micro:bit. Žiaci sa zábavnou formou učia programovať. Ide pritom o digitálny program, s ktorým sa školám rozhodol pomôcť Slovak Telekom v rámci projektu ENTER.

Základ vzdelávacieho systému tvorí hardvérové zariadenie micro:bit, ktoré bolo vyvinuté vo Veľkej Británii. Žiaci sa so systémom dokážu rýchlo stotožniť a pre prvé kroky v digitálnom svete im postačia základné znalosti. Veríme, že aj naši žiaci sa s týmito programovateľnými sadami veľmi radi zoznámia a naprogramujú tak svoje nápady aj pomocou hardvérového zariadenia micro:bit.

Mgr. Zuzana Bachoríková