Koncert v Synagóge

Vo štvrtok dňa 13.2.2020 sa žiaci 5.B, 5.C a 7.C zúčastnili výchovného koncertu v Synagóge v Leviciach, ktorý si pre nich pripravili študenti Konzervatória Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici. Naši žiaci si kultúrne rozvíjali osobnosť prostredníctvom rôznych štýlových období hudby a druhov tanca. Klasická hudba bola predvedená hrou na akordeón, cimbal, klavír, speváckym duetom z opery Čarovná flauta, baletným tancom z opery Labutie jazero a Spiaca krásavica. Žiakov našej školy zaujalo najmä spevácke zoskupenie A capella so skladbou Happy day, sláčikové komorné zoskupenie a moderný tanec. Koncert bol ukončený ukážkou verbunku a ľudových zvykov a tancov z Očovej. Cieľom koncertu bolo osloviť, vzdelávať, vychovávať, motivovať mladých ľudí, priviesť ich k záujmu o klasickú hudbu, ako aj zvýšiť ich povedomie nielen v hudobnej, ale aj v kultúrnej a sociálnej oblasti. Žiakom sa koncert veľmi páčil a tešia sa na najbližšie stretnutie s mladými umelcami.