Zdravý úsmev na škole

usmev

Pomaly, ale isto sa k nám blížia sviatky pokoja, rodinnej pohody, osláv,… . Všetky tieto dni sú sprevádzané nielen dobrou atmosférou, ale často sú spojené aj s väčšou a častejšou konzumáciou sladkých pokrmov. My, na Základnej škole Andreja Kmeťa v Leviciach vedieme našich žiakov k tomu, aby si zo všetkého dali s mierou, ale aby mysleli aj na následky, čo môže priniesť nadmerná konzumácia cukrov v priamej podobe, ale aj ukrytej v iných jedlách či ovocí.

V mesiaci november žiačky štvrtého ročníka pripravili pre prvákov aktivitu, kde sa žiaci naučili, z akých plôch sa zúbky skladajú, akú plnia funkciu v našich životoch, z čoho sa skladá každá zubná kefka, aké by mala obsahovať štetiny a prakticky si odskúšali správnu techniku ich umývania. Prváčikom to išlo veľmi dobre.