Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 28.11.2019 sa uskutočnilo na školské kolo Olympiáda v anglickom jazyku. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách 1A -5., 6., 7. ročníka a 1B – 8. a 9. ročník. Najprv si otestovali svoje vedomosti v písomnej časti, kde sa preverili ich vedomosti z oblasti gramatiky, slovnej zásoby ako aj v disciplíne „Čítanie s porozumením“ a „Počúvanie s porozumením.“ Žiaci, ktorí získali v písomnej časti viac ako 60% postúpili do ústnej časti, kde žiaci museli ukázať svoje komunikačné schopnosti pri tvorbe príbehu k obrázku a hraní rolí na danú tému.

V kategórii 1A zvíťazila Eva Pálová 5.D, v kategórii 1B Natália Oltmanová 9.D. Víťazi postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční 15.1.2020.

V kategórii 1C nás bude reprezentovať Zoran Hutton 5.D až v krajskom kole.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a výhercom gratulujeme a držíme palce do ďalších kôl.