Sme opäť VÍŤAZI DIECÉZNEHO (krajského) KOLA BIBLICKEJ OLYMPIÁDY!!

Beátka Mederlyová 8.C, Erik Valent 8.A a Veronika Mesárová 5.D sa dnes právom tešia z 1. miesta.

Súťaž to bola naozaj náročná, veď zvládnuť 6 rôznorodých kôl úloh a otázok z Genezisu, Daniela, 27. žalmu a Jánovho evanjelia dalo zabrať. Najskôr vypĺňali test, písali posolstvo biblického textu, vyskúšali sa z biblickej geografie, dopĺňali chýbajúce slová z internetovej diskusie a napokon skúmali množstvo biblických obrazov. Hodnotila sa i biblická scénka, ktorú žiaci vymysleli na motívy čítaných príbehov a nahrali v predstihu.

Zo 14 družstiev (dekanátov) zo základných škôl, cirkevných škôl a 8-ročných gymnázií od Šiah až po Banskú Bystricu, Turčianske Teplice, Hriňovú, či Krupinu… práve naši žiaci získali v Badíne najviac bodov a môžu sa tak tešiť na celoštátne kolo, ktoré sa bude konať o pár týždňov v Spišskej Kapitule. 🥳🫶

Sväté písmo je zapísaný Boží hlas, ktorý zaznieva do reality ľudského života. Boh nie je exponát minulosti, ale večne živý a prítomný a také je aj jeho zapísané slovo… dokáže pretvárať naše životy. (František Trstenský, spišský diecézny biskup)