Zber šípok – vyhodnotenie

Od 2. 10. prebiehal na Základnej škole Andreja Kmeťa zber šípok. Aktívne sa do tejto činnosti zapojili žiaci prvého aj druhého stupňa. Počet nazbieraných kilogramov sa z týždňa na týždeň zvyšoval. Mladším žiakom pomáhali s prinesenými šípkami rodičia, na ktorých tvárach bolo vidno radosť a nadšenie, že sa im nejaké šípky podarilo nájsť. Do prírody vyšli aj deti v rámci ŠKD. V prvý týždeň sa podarilo odovzdať 48 kg, v druhý týždeň sa hmotnosť navýšila na 86 kg a v treťom týždni, kedy nám už menej prialo počasie sa hmotnosť znížila na 67 kg. V predposledný týždeň žiaci priniesli 40,529kg a vo finále, kedy zbieranie detí sprevádzali už aj dažďové kvapky sa vyzbieralo 35 kg. Medzi najlepších troch zberateľov šípok patria:

1. Miriam Sádecká – 42,5 kg
  2. Marko Králik – 28,6 kg
  3. Martin Žňava – 16,77 kg

Spolu sa Lesom Slovenska odovzdalo 276,529kg nazbieraných šípkových plodov. Veľké poďakovanie patrí trom žiačkam zo 4.B triedy, Liliane Ambrusovej, Nine Lehockej a Zuzane Mikulovej, ktoré boli nápomocné pri preberaní, prevažovaní a zapisovaní odovzdaných šípok. Ostatní žiaci 4. B, ktorí už boli v rannej ŠKD, pomáhali pri čistení šípok od stopiek a okvetných lístkov.

Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom a rodičom, ktorí sa zapojili do tohtoročného zberu a držíme palce našej školskej víťazke, aby bola úspešnou zberateľkou v rámci celého Slovenska.

Mgr. Anna Speváková