ZBER ŠÍPOK SPOLOČNE S LESMI SR

Lesy SR vyhlasujú 7. ročník súťažného projektu  „Zber šípok spoločne s lesmi SR“, do ktorého sa zapája aj naša škola. Zber má nasledujúce pravidlá:

• Pre 3 najlepšie triedy z celej SR sú pripravené jednodňové výlety do lesnej školy v LV, spojené so zaujímavým edukačným programom a obedom v neďalekej reštaurácii.
  • Najlepší zberači – jednotlivci z celej SR budú vyhodnocovaní samostatne pre prvý a samostatne pre druhý stupeň. (1. miesto fotoaparát, 2. miesto luk, 3. miesto kolobežka)
  • Každý, kto sa zúčastní projektu, získa malý darček ako odmenu na pamiatku a každý žiak, ktorý nazbiera viac ako 10kg šípok dostane ešte cenu naviac.

Ukončenie zberu záleží od počasia. Môže prebiehať aj po jesenných prázdninách, ak nenastanú ešte prvé mrazy a šípky nebudú mäkké. Poprosíme o dodržiavanie stanovených termínov odovzdania nazbieraných plodov, nakoľko ich budú chodiť odoberať zo školy v dané dni.

Zber bude prebiehať od 2.10. do 23.10.

Šípky odovzdať v pavilóne A na prízemí. Čisté šípky (bez stopiek a okvetných lístkov) doručiť v kartónovej krabici alebo v papierových vrecúškach, ktoré budú označené menom žiaka, triedou a množstvom v kg/g čistej váhy šípok.

Termíny odovzdávania:

2.10. od 7:15h – 7:45h

9.10. od 7:15h – 7:45h

16.10. od 7:15h – 7:45h

23.10. od 7:15h – 7:45h

Prosíme o dodržanie stanovených termínov! Nenoste šípky v iné dni, aby sa do ďalšieho odberu neznehodnotili. Ďakujeme za pochopenie.

Ďakujeme a veríme, že sa aj v tomto školskom roku nájde veľa súťaživých rodín, ktoré radi strávia voľný čas v prírode aktivitou, ktorá donedávna bola úplne bežnou súčasťou života.