Svetový deň vody

Dňa 22.3.2023 Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. Nitra, OZ Levice organizovala oslavu Svetového dňa vody, ktorej sa zúčastnili žiaci tretích ročníkov našej školy. Vopred sme sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktorej hlavnou témou bola voda a jej ochrana. Tiež sme sa aktívne zapojili do výzvy OSN vytvoriť globálny kŕdeľ kolibríkov z celého sveta. Za našu snahu nás spoločnosť ZsVS odmenila zaujímavými aktivitami, ktorých súčasťou sa stali naše deti. Okrem skákajúceho hradu si deti vyskúšali aj opravu pokazeného potrubia, spoznali sondu, ktorá sa využíva pri hľadaní miesta s unikajúcou vodou. Posedeli si v hasičskom aute, vyskúšali si oblečenie mestskej polície, spustili sirény. Na paravanoch si mohli vyfarbiť obrázky. Program bol pre deti bohatý.  Nezabudlo sa ani na uhasenie smädu pitnou vodou a na občerstvenie chutnými párancami, cukrovou vatou i pukancami. Deti za výtvarné práce získali balíčky. Odchádzali sme plní krásnych dojmov, zážitkov a s balónom v rukách. Za príjemne strávené chvíle ďakujú žiaci z 3. A, 3. B a 3. C triedy.

Viac foto TU