Valentínska pošta

14. február je Deň svätého Valentína. Zvyk posielať na sv. Valentína pohľadnice ako prejavy sympatií má anglosaské korene. Prvú „valentínku” vraj v 15. storočí poslal z londýnskeho väzenia svojej manželke orleánsky vojvoda Charles. Táto milá tradícia sa rozšírila najmä v 19. storočí, keď sa svätovalentínske pozdravy začali vyrábať hromadne. Sviatok svätého Valentína nie je len sviatkom zamilovaných, ale aj sviatkom priateľstva. Februárový Valentín sa stal aj v našej škole už tradíciou. Patrí k nemu neodmysliteľne aj valentínska pošta, ktorá nesmela chýbať ani tento rok. V A pavilóne našej školy bola umiestnená ozdobená škatuľa, do ktorej sa vhadzovali listy, milé odkazy alebo obrázky s venovaním. Každý mal možnosť potešiť pozdravom svojho kamaráta, spolužiaka, učiteľa, kolegu, jednoducho každého koho má rád. „Valentíniek“ nám z roka na rok pribúda, čomu sa veľmi tešíme. Zaľúbené, priateľské, dokonca aj poďakovania pani učiteľkám a pánom učiteľom. Naši najmenší potom doručili valentínsku poštu do jednotlivých tried. Všetkým obdarovaným vyčarili úsmev na tvári a spríjemnili deň. Tento sviatok má v sebe veľké čaro a aspoň kúsok z jeho posolstva by mal byť v každom našom dni počas celého roka.