Vyhodnotenie zberu šípok

Základná škola Andreja Kmeťa v Leviciach sa ako jediná škola v Leviciach zapojila do zberu šípok, ktorý organizovali Lesy SR. Od 3.10. do 18.10. sa 44 žiakov aktívne zapojilo do zberu, lebo vedeli, že šípky, ktoré nazbierajú budú ďalej použité na výrobu výborných šípkových čajov, ktoré obsahujú veľa vitamínu C,výborne pôsobia proti paradentóze, krvácavosti a ďalších ochoreniach ďasien. Detoxikujú telo, pôsobia ako analgetikum, znižujú cholesterol v krvi,obsahujú veľké množstvo železa a tiež priaznivo pôsobia na pokožku. Veľkým motivačným činiteľom boli isto aj ceny o ktoré sa súťaží v rámci Slovenska.

Spolu sa nazbieralo 187 kg šípok. Najaktívnejšími zberateľmi boli žiaci: Kristína Rusková z 1.A- 13,200 kg, Martin Žňava zo 4.B- 12,500kg, Peter Huraj zo 4.B – 10,500kg a Miriam Moravská zo 4.E- 11,140kg.

Najvyšší počet zapojených žiakov bol v 3.B triede, kde sa zapojila do zberu aj triedna pani učiteľka. Spolu vyzbierali za triedu 37,323kg šípok, čo bol najvyšší počet kg za triedu. Z fotografií detí je vidieť, že zo zberu mali radosť, vyskúšali si novú netradičnú činnosť a pocítili silu tŕňov Ruže šípovej na vlastnej koži. Žiaci tejto triedy zároveň pomáhali s prečisťovaním šípok pred ich odovzdaním do Lesov SR.

Všetkým zapojeným žiakom srdečne ďakujem a odmena im  bude doručená.