Detský čin roka

Detský čin roka je projekt, ktorý prebieha už 22. rok. Tento ročník sa uskutočňuje pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Deti spolu s rodičmi či pedagógmi píšu o svojich dobrých skutkoch. Z množstva príbehov porota vyberie tie najzaujímavejšie, zaradí ich do ôsmich kategórií a vydá zborník, ktorý sa dostáva do škôl. Deti spolu s učiteľmi príbehy čítajú, diskutujú o nich, a hlavne – hlasujú za tie, ktoré ich najviac chytili za srdce. Hlasovať je možné aj elektronicky na stránke www.detskycinroka.sk. Príbehy, ktoré získajú vo svojej kategórii najväčšiu podporu, budú špeciálne ocenené.

V tohtoročnom zborníku sa objavil aj príbeh, ktorý vykonali žiaci 3. A triedy ZŠ Andreja Kmeťa, ktorí pomáhali chorému spolužiakovi Filipkovi, podporovali ho, dokonca pripravili pre neho aj videoklip. Tento list je zaradený do kategórie Dobrý čin na nete.

V tomto roku je tu aj výzva pre dospelých!

Čítajte dobré skutky, oceňujte ich, zdieľajte. Jeden skutok s Vašou najväčšou podporou získa ocenenie Ľudia ľuďom.

Keď hodíme kamienok na hladinu rieky, kruhy sa šíria doďaleka. Keď budeme čítať a diskutovať o reálnych príbehoch pomoci iným ľuďom, zvieratám a prírode, dobro sa bude šíriť ďalej. Dúfame, že budú pribúdať ďalšie a ďalšie dobré skutky. Niekedy stačí naozaj málo…

Mgr. Margita Škutová