20. výročie VINŽ

Vo štvrtok, 29.9., sme namiesto lavíc sadli na autobus a vydali sa na dvojdňový výlet do Trenčína. Pýtate sa kto? No predsa my – nadaní žiaci ZŠ A. Kmeťa. Najskôr sme sa zložili na chate Trubárka, kde nám prázdne brušká naplnili vynikajúcim obedom. Odtiaľ sme sa plní energie vypravili na Trenčiansky hrad. Hoci výstup na hrad pre nás starších nebol taký ľahký, menšie deti to zvládli ľavou zadnou. Bodaj by nie, keď sa viezli ako králi vláčikom. Na hrade bol ujo sprievodca veľmi milý a prehliadku obohatil o zaujímavé vedomostné otázky. Naše kolená si ale neoddýchli na dlho, čakali nás schody na vežu Matúša Čáka. No ten výhľad, ten za to stál. Rýchlo ako víchor sme leteli dole kopcom k Váhu. Pri móle bola odparkovaná loď Xénia aj so svojím usmievavým kapitánom. Spoločne sme sa vyplavili na nezabudnuteľnú plavbu. Pod mostami sme kričali hurá a kývali kačičkám a žltému kajakárovi. Vyčerpaní sme sa konečne vrátili na chatu. No tam sa náš deň nekončil. Kým sme čakali na večeru, mnohí z nás hrali vonku futbal, iní zase ping pong vo vnútri, a niektorí iba oddychovali na izbách. Na večeru sme mali kurací rezeň. A to už nasledoval program, ktorý pripravili šiestaci, siedmaci a ôsmaci. Mladší spolužiaci si zahrali pantomímu, precvičili pamäť, vyplnili test, no vyskúšali si aj ako dobre poznajú svojich učiteľov. A potom sme už len tancovali, dokým sme nešli spať. My veľkí sme ešte zostali hore, upratali a ďalej sa zabávali na izbe. Ráno sme nezaháľali, a po výdatných raňajkách sme sa opäť vydali na cestu. Maličkí si zaskákali v Jump Arene, ale my druhostupniari sme museli bojovať o život v Laser Arene. No iba tí najstarší a najodvážnejší z nás si mohli vyskúšať na vlastnej koži aká strašidelná môže byť izba, z ktorej niet úniku. Poslednou zastávkou bol OC MAX, v ktorom sme si nakúpili sladké zásoby na cestu domov. Celú jazdu sme si spríjemňovali veselým spevom a zaujímavými hrami. Na parkovisku sme sa rozlúčili s pani učiteľkami a zvítali s rodičmi. Určite sa nás už nevedeli dočkať. Chceli by sme sa poďakovať vedeniu školy a učiteľom za snahu a skvelo zorganizovaný výlet plný úžasných zážitkov. Veľká vďaka patrí aj EDINu a všetkým rodičom za výraznú finančnú podporu. Ďakujeme.

– Simi a Zoji

Viac foto TU