Lyžiarsky kurz

V pondelok, 20. januára 2020, sa začal pre našich siedmakov dlhoočakávaný päťdňový lyžiarsky kurz na Táloch.

Prvý deň sme úspešne docestovali do Krpáčova a  ubytovali sa v hoteli Krpáčovo. Keďže nám prialo aj počasie, mali sme krásny výhľad. Po presune na Tále autobusom, sme sa obliekli do lyžiarskeho „outfitu“ a išli prvýkrát lyžovať. Vedúci kurzu Mgr. Chovanová, rozdelila žiakov podľa úrovne lyžovania do skupín. Niektorí prekvapili svojimi schopnosťami hneď v úvode.

Na druhý deň po raňajkách sme opäť vyrazili na svah, počasie bolo krásne slnečné. Žiaci boli rozdelení do 3 skupín. So svojimi inštruktormi sa začiatočníci učili lyžovať a pokročilí zdokonaľovali svoje lyžiarske schopnosti.

V stredu sme opäť úspešne zvládli lyžovanie, tešili sa z úspechov. Mnohých „nelyžiarov“ začalo lyžovanie baviť. Poobede sme vyrazili na turistiku v blízkom okolí, kde sme nachádzali kone, jazero, pramene vyvierajúce zo zeme.

Vo štvrtok už trošku bola na žiakoch vidieť únava, avšak nadšenie im nechýbalo a lyžovanie ich stále bavilo. Sprievodné aktivity ich na kopci bavili až natoľko, že niekedy išli až na maximum do vyčerpania no pocit z víťazstva bol neopísateľný.

V posledný deň sme doobeda lyžovali a po obede nás čakala cesta do Levíc. Cestou sme spomínali na krásne zážitky, ktoré sme spolu zažili.

Začiatočníci sa naučili lyžovať, pokročilejší sa zdokonalili, zažili sme kopu zábavy, odniesli sme si neskutočne veľa zážitkov. Ďakujem vedúcej kurzu Mgr. Chovanovej, za skvelo zorganizovaný kurz a kolegovi Mgr. Nichtovi a Mgr. Pilinskému za spoluprácu.