Olympiáda z nemeckého jazyka

Dňa 26.11.2019 sa tak, ako už každoročne uskutočnila na našej škole Olympiáda v nemeckom jazyku. Žiaci druhého stupňa si otestovali svoje vedomosti najprv v písomnej časti, v disciplínach „Čítanie s porozumením“, „Počúvanie s porozumením“ a v gramatickom teste. Každý žiak, ktorý získal v písomnej časti viac ako 50% postúpil do ústnej časti, kde žiaci predviedli svoje komunikačné schopnosti pri opise obrázka a konverzácii na danú tému. Súťažilo sa v kategórii 1A(5 – 7 ročník) a 1B(8 – 9 ročník). Prví dvaja výhercovia v každej kategórii postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční 16.1.2020. Všetkým zúčastneným ďakujeme a výhercom zo srdca blahoželáme a prajeme veľa úspechov v reprezentovaní našej školy na okresnom kole.

1A

1. miesto – Matias Kucmin V.D