Deň vody

22. marec je už od roku 1993 dňom, kedy Organizácia spojených národov upriamuje pozornosť ľudstva na význam a dôležitosť vody. Voda je najrozšírenejšou látkou na Zemi, pokrýva viac ako 70 % zemského povrchu. Je to medzinárodný deň oslavy vody a hlavne príležitosť dozvedieť sa viac o problémoch súvisiacich s vodou. My sme si tento deň pripomenuli v piatok 22.3.2024 prostredníctvom rôznych aktivít. Mladší žiaci si pozreli dokument, o tom, čo sa deje s vodou, kým sa k nám dostane do domácností. Nakoniec spoločnými silami odpovedali na otázky v kvíze, na danú tému. So žiakmi 8. ročníka sme odobrali vzorky vody z Podlužianky a následne urobili rozbor. Žiaci určovali pH vody, množstvo dusičnanov a fosforečnanov vo vode. Taktiež vzorku vody pozorovali pod mikroskopom. Aj takýmto spôsobom sa žiaci dozvedeli rôzne zaujímavosti o vode a pochopili, aká je to vzácna a nenahraditeľná tekutina.

Mgr. E. Ňurcová