Týždeň bez sladkostí

S príchodom nového roka si žiaci ZŠ Andreja Kmeťa na ISCED1 dali výzvu, že odolajú sladkostiam a budú papať viac ovocia a zeleniny. Tento týždeň mal názov ,, Týždeň bez sladkostí.“ Aj vďaka rodičom detí sa podarilo dosiahnuť nasledovný  výsledok:

U žiakov z 1.A zubná hliadka objavila 1 sladkosť v pondelok a 1 v utorok. Ostatné dni už mali iba samé zdravé dobroty.

Žiaci z 1.B sa držali lepšie a pozabudli na výzvu iba v pondelok, kde sa objavila 1 sladkosť.

Žiaci 1.C mali v pondelok 2 sladkosti a následne vo štvrtok 1 žiak neodolal Brumíkovi. Ostatné dni sa držali statočne.

V 1.D sa objavila iba 1 sladkosť v utorok a v I. E 2 sladkosti v pondelok. V ostatné dni sa pochrumkávali mrkvičky, paradajky, uhorky a rôzne druhy ovocia.

2.A trieda začala týždeň veľmi pekne, no vo štvrtok prišla na chuť sladkosť 1 žiakovi. Úplne rovnako to dopadlo v 2.B  a bravúrne na tom boli žiaci z 2.C triedy, kde sa počas týždňa neobjavila žiadna sladkosť a deti sa napriek tomu krásne usmievali počas všetkých dní.

V tretích ročníkoch, konkrétne v 3.A zubná hliadka objavila 1 sladkosť v utorok a 1 v piatok. V 3.B bola situácia úplne odlišná a tu sa deti stravovali vzorne bez sladkostí. V 3.C triede sme postrehli 1 sladkosť v utorok.

Posledné boli štvrté ročníky. Bez sladkostí sa držala 4.A trieda celý týždeň, no v piatok už 1 žiak neodolal chuti sladké a pribalil si na desiatu maškrtu. 4. B trieda excelovala a odolala pokušeniu a v 4.C pozabudol na výzvu v pondelok 1 žiak a následne už konzumovali samé zdravé dobroty.

Deti nám počas týždňa ukázali, že dokážu odolať sladkostiam a možno to je dobré zrkadlo aj pre rodičov, že nie je potrebné dávať dieťaťu na desiatu sladkosti a zvládnu to v škole aj so zdravšími potravinami s dostatočným množstvom energie.

Ďakujem všetkým zúčastneným žiakom, boli ste skvelí!