Cestovanie za poznaním…

Žiaci 7.A, 7.C, 8.A a 9.A sa 22. 11. 2023 vybrali do nášho hlavného mesta za poznaním. Na hrade v Bratislave absolvovali interaktívne vzdelávacie programy v sprievode skúsených lektorov. Hravou a kreatívnou formou prenikli žiaci bližšie k historickým medzníkom našich predkov.

Siedmaci sa venovali téme Kelti v Bratislave. Prezreli si podzemie hradu a zahrali sa hry súvisiace s danou tematikou. Základné dejinné udalosti z histórie bratislavského hradu spolu s lektorkou prelúskali ôsmaci, ktorí si zaujímavé informácie budú dlho pamätať. Deviataci si pripomenuli osobnosti slovenského protifašistického odboja a situáciu v Československu počas 2. svetovej vojny.

Po vzdelávacích aktivitách na hrade sme si urobili prehliadku v historickom centre mesta. Nabudení novými poznatkami a informáciami sa už teraz tešíme na ďalšie miesta, ktoré spoločne navštívime.

TU  8.A, 9.A, 7.A a 7.C