Online Stunde

V júni, na konci školského roka 2022/2023 sme si vďaka projektu „Partnerschaft Levice – Berlin“ mohli naživo vyskúšať, akí dobrí v nemčine naozaj sme. Krátko pred vytúženými prázdninami sme sa zúčastnili online hodiny cez Teams, spolu so žiakmi z partnerskej školy z Berlína. Témou bola škola. Na hodinu sme sa poctivo pripravovali, tvorili sme otázky, ktoré chceme spolužiakom z Berlína položiť, vyrábali sme na počítači rozvrh hodín, v ktorom sme niektoré políčka nechali prázdne. Tie potom museli žiaci z Berlína doplniť. Tak isto sme pracovali s ich rozvrhom hodín aj my.

Niektorých sme už poznali z predchádzajúcich stretnutí, no spoznali sme aj nových. Hoci sme mali poriadnu trému a obavy, či to zvládneme, zistili sme, že po nemecky sa dohovoriť vieme. Prišli sme na to, že aj  keď nie sme rovnakého pôvodu alebo z rovnakej krajiny, tak stále môžeme mať rovnaké záujmy a spoločne témy. Dozvedeli sme sa, že ich škola funguje úplne inak ako naša. Majú aj iné predmety, veľa sa venujú ekológii a prírode. Dokonca majú na škole aj vlastnú farmu, v ktorej chovajú rôzne zvieratá. Cieľom tejto hodiny bolo samozrejme nadväzovať konverzáciu a aj nové priateľstvá, ale aj doplniť jednotlivé rozvrhy hodín, ktoré sme si všetci vopred pripravili.    Koniec koncov táto online hodina bola nezabudnuteľným zážitkom a ďakujeme pani učiteľkám, že nám otvárajú nové možnosti. Ceníme si to. Bežné online hodiny nás nikdy veľmi nenadchli, no túto sme si užili. Strávili sme ju s našimi kamarátmi a už sa nevieme dočkať októbrovej návštevy Berlína.