Čítajme si…

Pod týmto názvom sa konal 26.5.2023 u nás v škole už 14. ročník čitateľského maratónu detí na celom Slovensku. V súčasnosti sa veľmi apeluje práve na čitateľskú gramotnosť, a preto je potrebné podporiť čítanie u detí najmä pre rozvoj ich osobnosti. Práve kniha je stálou súčasťou nášho života a snažíme sa, aby to tak bolo aj u našich žiakov. Je dôležité, aby čítali texty s porozumením, rozmýšľali o nich a reprodukovali ich. Nie zbytočne visí v našej knižnici motto J.A.Komenského: „Nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Nemilovať múdrosť však znamená stať sa hlupákom.“ My sme našim žiakom vybrali knihu od Veronici Roth Divergencia, vďaka ktorej žiaci rozvíjali svoju predstavivosť. A prečo práve túto knihu? Pretože momentálne medzi žiakmi sú najčítanejšie žánre sci-fi a fantasy. A keďže chceme žiakov motivovať, volili sme žáner ich gusta, ktorý je dostupný aj v našej Školskej knižnici.

Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom a dúfam, že takto o rok sa stretneme znovu!

Mgr. Jana Senešiová