Dúha

Celoslovenská súťaž Dúha podporuje mladé talenty v literárnej a výtvarnej oblasti. V tomto školskom roku sa uskutočnil už 26. ročník. Aj naši žiaci sa každoročne zapájajú do tejto prestížnej súťaže svojimi literárnymi a výtvarnými prácami a pravidelne sa nám podarí získať niekoľko cien.

Tento rok nebol výnimkou. Bola ocenená prozaická práca Radky Maďarovej z 5. C, ktorá vo svojej kategórii získala 1. miesto.

6. mája sa zúčastnila slávnostného vyhodnotenia súťaže v Starej Ľubovni, kde získala nielen ocenenie a darčeky, ale stretla sa aj  so známymi spisovateľmi, prežila nezabudnuteľné chvíle, obohatené o prehliadku mesta, múzea či skanzenu. Určite si už zbiera materiál na ďalšie pútavé príbehy.

„Podobne, ako je dúha pestrofarebná, kúzelná a neuchopiteľná, tak rôznorodé, nádherné a krehké boli aj literárne práce zaslané do súťaže.“

Týmito slovami sa prihováral nádejným autorom predseda poroty, spisovateľ Peter Karpinský.

A takéto „dúhové“ práce píšu naši nádejní spisovatelia a básnici a my veríme, že sa na podobnom podujatí zúčastníme aj v budúcnosti.