Láskyplné Mikulášske balíčky

V rámci projektu Školy, ktoré menia svet sme v tomto roku so žiakmi ISCED 2 chceli navštíviť domov dôchodcov a spríjemniť popoludnie ich obyvateľom. Keďže nám to terajšia situácia nedovolila, rozhodli sme sa, že klientov domova dôchodcov aspoň obdarujeme balíčkami. Preto sme sa zapojili do zbierky pre domovy dôchodcov s názvom Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? a verzii Láskyplné Mikulášske balíčky. Žiaci druhého stupňa na hodinách občianskej náuky vytvárali balíčky pre seniorov. Spoločne zabalili pre klientov domova dôchodcov niečo sladké (čokoládu, keksy, cukríky), niečo na zahriatie (kávu, čaj, ponožky) a niečo od srdca (pozdravy, anjelikov, šálky alebo vianočné dekorácie). Žiaci priniesli rôzne darčeky, niektorí celé balíčky. Podarilo sa nám vytvoriť a odovzdať vyše 40 balíčkov a 10 krabíc darčekov, ktorým sa seniori určite potešia.

Aj takýmto spôsobom sme sa snažili v žiakoch vzbudiť empatiu a dobrý pocit z toho, že obdarovaním babičiek a deduškov prispeli k ich krajším Vianociam.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k vytvoreniu krásnych balíčkov!

Mgr. Monika Liová