Projekt ENTER – pracujeme s microbitmi

Naša škola sa zapojila do skvelého projektu ENTER pre školy 2020 – Digitálna generácia a uspela s projektom „Digitálne vzdelávanie“. Projekt zastrešila nadácia Pontis s podporou Slovak Telecomu. Naši žiaci sa s programovateľnými sadami  BBC micro:bity, postupne zoznámili už v rámci dištančného vzdelávania. Programovanie prostredníctvom BBC micro:bitov pomáha našim žiakom nadobúdať nové digitálne zručnosti. Šiestaci a ôsmaci si vyskúšali prácu v prostredí Microsoft Makecode. Žiaci si osvojujú  prácu s BBC micro:bitmi, čo vzbudzuje u nich záujem o programovanie. Programovaním BBC micro:bitov sa posúvajú hranice vnímania IT sveta v školskom prostredí prostredníctvom prepojenia programovania s praktickými aktivitami na hodinách informatiky. V budúcnosti majú žiaci väčšiu šancu uplatniť sa v rozvíjajúcom IT sektore.

Prácu s microbitmi si môžete pozrieť TU

Projekt podporili: Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.